BIOPTRON

Światło Bioptron podobnie jak światło słoneczne wywiera pozytywny wpływ na żywe komórki i krwinki, dzięki czemu odnawiają się i lepiej pełnią swoje funkcje.

 

ELEKTROTERAPIA

- DD powstają w wyniku powstania prądu sinusoidalnie zmiennego o częstotliwości 50 i 100 Hz. Prądy DD wskazane są przy nerwobólach, mięśniobólach, zaburzeniach krązenia obwodowego czy stanach pourazowych.

- ELEKTOSTYMULACJA jest to zabieg, którego celem jest wywołanie skurczu mięśnia za pomocą prądu impulsowego. Czas przerwy ściśle związany jest z czasem impulsu. Wykonując elektrostymulację należy pamiętać o tym, że mięsień podczas zabiegu nie może ulec zmęczeniu. Stymulowane mięśnie powinny być rozluźnione, wypoczęte a pacjent powinien znajdować się w pozycji wygodnej. 

- GALWANIZACJA jest to zabieg elektoleczniczy, polegający na przepływie prądu stałego w ciele pacjenta między dwoma elektrodami. Prąd stały to prąd, który podczas przepływu nie zmienia kierunku oraz natężenia. Dawkowanie opiera się na odczuciu pacjenta

- INTERFERENCJA jest to nakładanie się dwóch lub więcej fal, prowadzące do wzmocnienia fali wypadkowej. Wybór częstotliwości związany jest z zamierzonym działaniem terapeutycznym. Do zabiegu stosuje się dwa lub cztery obwody elektryczne. Podczas jednego zabiegu można stosować jedna lub dwie częstotliwości. 

- JONOFOREZA jest to zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek jonów leków za pomocą prądu stałego. Leki do jonoforezy wyznaczane są w zależności od typu schorzenia. Dawkowanie natężenia prądu zależy od lokalizacji.

- KOTZ są prądami średniej częstotliwości. Służą do stymulacji mięśni w zaniku prostym oraz do stymulacji mięśni u sportowców w celu zwiększenia siły i masy mięśni

- TENS jest metoda elektroterapii służącą do zwalczania zarówno bólu ostrego jak i przewlekłego. Wyróżnia się trzy kształty impulsu towarzyszące temu zabiegowi: symetryczny, falujący i asymetryczny. 

- TRABERT jest to silny prąd przeciwbólowy. Podczas swojego przepływu prąd ten powoduje drżenie mięśni, wibrację zmniejszając ich napięcie, co dodatkowo zwiększa efekt przeciwbólowy

 

KINESIOLOGY TAPING

Polega na aplikacji na ciele, w ściśle określony sposób, specjalistycznego elastycznego plastra. Nalepiony plaster jest źródłem bodźców wyłącznie mechanicznych (nie jest nasączony żadnym lekiem) i w zależności od rodzaju plastra, sposobu i miejsca aplikacji, ma różnorakie oddziaływanie. 

 

LASEROTERAPIA

Laser jest to wzmocnienie światła poprzez wymuszona emisję promieniowania. Charakterystyczne dla lasera jest jednobarwność promieniowania, co oznacza, że promieniowanie emitowane przez lasery ma prawie jednakową długość fali a cała moc promieniowania zawarta jest wąskiej wiązce promieni światła laserowego. Promieniowanie laserowe wywołuje efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, powoduje wzrost mikrokrążenia, działa angiogenetycznie, wpływa na procesy immunologiczne, hormonalne, ułatwia regenerację nerwów oraz przyspiesza zrost kostny.

 

MAGNETOTERAPIA

Pole magnetyczne est zabiegiem fizykalnym, polegającym na zastosowaniu wolnoziemnego pola magnetycznego i indukcji magnetycznej. Pole magnetyczne przenika w całości przez ciało człowieka, a więc również komórki.Pod wpływem wolnoziemnego pola jony rytmicznie przemieszczają się w komórce, powodując hiperpolaryzacje błony komórkowej, wpływając korzystnie na przemianę materii. Pole magnetyczne może być stosowany w ostrym stadium choroby. Zabiegi mogą być wykonywane przez gips, bandaż, odzież oraz przy wszczepionych metalowych implantach. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu u dzieci

 

ULTRADŹWIĘKI

Ultradźwięki są to drgania mechaniczne. Podczas ich aplikacji przez tkanki nie przechodzi jakikolwiek prąd elektryczny. Ultradźwięki mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz zmniejszenie napięcia nerwowego

Analiza Składu Ciała

Dzięki analizie składu ciała (metodą BIA)dowiesz się w jakiej kondycji zdrowotnej jest twoje ciało oraz  poznasz takie parametry jak:

-Zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie

 -poziom tłuszczu trzewnego

 -masa mięśniowa

 -masa mineralna kości

 -poziom nawodnienia

 -metabolizm spoczynkowy

 -wiek metaboliczny

 

 

 

 

Terapia Falą Uderzeniową

 

Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energię w bolące miejsca w układzie mięśniowo-szkieletowym oraz ścięgnach ze stanami podostrymi  i przewlekłymi. Dzięki dostarczonej energii następują procesy leczenia oraz regeneracji ścięgien i tkanki miękkiej

 Wskazania do zastosowania leczenia falami udrerzeniowymi:

 1.Zapalenie powięzi podeszwowej

 2. Ostroga piętowa

 3. Ból ścięgna Achillesa – zapalenie kaletki ścięgna Achillesa

 4. Zapalenie i zwapnienie ścięgien stawu barkowego

 5. Ból w okolicy pachwiny

 6. Zapalenie nadkłykcia kości promieniowej (łokieć tenisisty i golfisty)

 7. Zespół wierzchołka rzepki oraz zespół kości piszczelowej

 8. Ból w okolicy biodra oraz pasma biodrowo piszczelowego

 9. „ Kolano skoczka” – zapalenie więzadła rzepki

 10. Ból przyczepu ścięgna podkolanowego

 11.Ból dłoniowej strony nadgarstka

 12.Wyrośla kostne małych stawów ręki w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów I stopnia

 13. Bólowe punkty spustowe- bolesne punkty w mięśniach